O nas


Studio Joga Medica powstało z pasji, w odpowiedzi na zainteresowanie profilaktyką zdrowego kręgosłupa. Od dawna planowałam stworzenie szkoły zdrowych pleców - jest to moja zawodowa specjalizacja, joga wspaniale uzupełnia i wzbogaca ten projekt, czyni go kompletnym.
Zapobieganie bólom kręgosłupa okazało się dużo prostsze, gdy wykorzystamy do tego celu pozycje jogi (asany) i odpowiedni sposób oddychania.

Przez blisko 20 lat zajmuję się jogą jako filozofią życia - joga to spokój w głowie i równowaga w życiu. Jest świetnym sposobem na życie, nawet wtedy gdy je tylko uzupełnia.

Studio Jogi i Zdrowego Kręgosłupa proponuje zajęcia w ramach terapii ruchem, zarówno dla najmłodszych, dorosłych, jak i seniorów. Ten rodzaj aktywności ruchowej przynosi wyłącznie korzyści. Jedyne czego potrzebujesz, to zrobić pierwszy krok i być wytrwałym w swoim postanowieniu - sukces jest gwarantowany.

Studio Jogi współpracuje z Pszczyńskim Uniwersytetem III wieku - będzie to już nasz dziesiąty rok, kiedy wspólnie ćwiczymy Jogę.
 

 

Mariola

Certyfikowany nauczyciel Hatha Jogi, absolwentka AWF w Katowicach ze specjalizacją w zakresie Kompensacji Wad Postawy i zdrowego kręgosłupa.
Interesuję się masażem, zarówno tym klasycznym zachodnim jak i azjatyckim świetnie wpisującym się w koncepcję jogi terapeutycznej. Ukończyłam kurs odnowy biologicznej i masażu leczniczego, jestem po II stopniu Reiki (japoński masaż energią).

Moim żywiołem jest woda, jestem Instruktorem pływania, nurkuję.
Nurkowanie to cudowna forma medytacji w ruchu, pełnego połączenia oddechu, koncentracji i poszukiwania głębi.. swojego istnienia.

Bardzo bliska jest mi tradycyjna wersja jogi w koncepcji: nauczyciel - uczeń, kiedy to nauczyciel prowadzi ucznia według jego własnych indywidualnych potrzeb, a nawet zgodnie z jego temperamentem. Zajęcia prowadzę w formie Vinyasa Jogi, w której kluczową rolę pełni połączenie ruchu z oddechem.

Lubię jogę, która opiera się na doświadczeniu i bogatej tradycji wschodu, dodatkowo wykorzystuje naukę i dostępną wiedzę, aby w praktyce zajmować się fizycznym zdrowiem człowieka.
Joga otwiera nasze ciało na nowe możliwości i doświadczenia, pozwala odnaleźć mądrość w poznawaniu siebie i świata. Daje dobrą energię i niesamowitą satysfakcję z wymiernych efektów tej praktyki.

Niezależnie od tego jaką formę wybierzesz: czy będą to zajęcia Joga Zdrowy Kręgosłup, Vinyasa Joga czy też Indywidualne zajęcia z nauczycielem - ta praktyka sprawi że poczujesz spokój i równowagę nie tylko na zajęciach, ale również w życiu.

zapraszam na zajęcia indywidualne i grupowe,

Mariola
 

 

Ania Michalec - Kundalini Joga i Joga Nidra

Certyfikowana Nauczycielka Kundalini Jogi, Technik Medytacyjnych oraz Jogi Nidry.
( W 2010r ukończony Kurs Nauczycielski  certyfikatem Kundalini Research Institute).
Na chwilę obecną związana z Quaternityoga gdzie stale pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu jogi i medytacji.
Około pięć lat temu ukończyłam również kurs masażu dźwiękiem przy użyciu mis dźwiękowych.

Prowadzę Koncerty Relaksacyjne  tzw. Kąpiele w dźwiękach przy użyciu instrumentów takich jak m.in. gongi, misy tybetańskie, dzwoneczki koshi, rury solfeggio. Sesje grupowe oraz indywidualne masaże dźwiękiem.

Dlaczego te metody..praktyki….ponieważ  na drodze moich poszukiwań, gdzie próbowałam przeróżnych metod, te zarezonowały ze mną najbardziej, dając mi wyjątkowe doświadczenie ..bycia ot tak ..po prostu, poczucie wolności, niezależności, akceptacji..ale takiej prawdziwej..wewnętrznej. To jest coś czym staram się dzielić i przekazywać na moich zajęciach.

Uważam, że szczególnie w dzisiejszych czasach umiejętność zwrócenia się do wewnątrz siebie, umiejętność przekierowania uwagi z tego co nieistotne, oraz świadomy oddech są kluczowe aby żyć w dobrym samopoczuciu, aby utrzymać wewnętrzny spokój i równowagę, oraz dystans do otaczającej rzeczywistości.

A na co dzień …hmm.. lubię filiżankę dobrej herbaty,  spotkania z ludźmi i po prostu czerpać radość ze zwyczajnych chwil – z tego że mogę przytulić synka, czy z odwzajemnionego uśmiechu  drugiej osobysmiley

 

 


Anna Kunikowska - Ashtanga Yoga i Yin Yoga

"W 2007 roku rozpoczęła się moja przygoda z Yogą. Poprzez doświadczanie chwili, nie tylko podczas praktyki asan na macie odbywa się poznawanie i wyrażanie samego siebie, jak mawiał mój nauczyciel z Indii: "Yoga to ekspresja", a nigdy wcześniej nie skojarzyłabym tych dwóch słów.

Podróżując po Azji południowo-wschodniej poznałam medytację „vipassana”, która pogłębiła moje zrozumienie ścieżki Yogi o „akceptację danej chwili, taką jaka jest”. Nauczyłam się obserwować.
Yoga Teacher Training - 200hrs ukończyłam w 2014 roku w Indiach – Rishikesh. Następnie uczyłam w kilku poznańskich szkołach jogi, jednocześnie szkoląc się u miejscowych nauczycieli, ponieważ cały czas jestem też uczennicą.

W 2016 roku  rozpoczęłam praktykę masażu tajskiego, którego nauczyłam się podczas kolejnego pobytu w Tajlandii. 

Istotna jest droga a nie cel, więc codzienna praktyka sama w sobie jest dla mnie istotna, a prowadzenie zajęć to chęć dzielenia się pasją i doświadczeniem z innymi.”  

 

 

 

 

 

Zuza

 

Regularnie praktykuje jogę od 10 lat. 5 lat temu ukończyła kurs i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością hatha joga u profesora Janusza Szopy, a obecnie regularnie kształci się u znanych nauczycieli Patrycji Gawlińskiej (metoda vinyasa krama) oraz Krystiana Mesjasza (ashtanga vinyasa joga).

Z wykształcenia biolożka i absolutna miłośniczka przyrody, z zawodu fotografka, wybrała jogę jako drogę rozwoju i doskonalenia siebie. Bo joga pozwala łączyć w spójną całość sprawność ciała i spokój umysłu, dbanie o zdrowie i zachowanie równowagi między pracą, rodziną i odpoczynkiem.

W jodze poszukuje ożywienia ciała i uspokojenia umysłu, a najważniejszy jest dla niej świadomy i swobodny ruch, oddech oraz szacunek dla indywidualnych możliwości. Dlatego na zajęciach zawsze po płynnych, mniej lub bardziej dynamicznych sekwencjach dążymy do wyciszenia, zrelaksowania co daje nam poczucie balansu, równowagi i świetnego samopoczucia również poza matą.

 

Natalia

Natalia jest fizjoterapeutką ❤️ Swoją przygodę z zawodem rozpoczynała w sanatorium w Goczałkowicach, gdzie zajmowała się kompleksową fizjoterapią pacjenta.
Obecnie, poza prowadzeniem zajęć ZDROWY KRĘGOSŁUP, zajmuje się szeroko pojętą fizjoterapią: pracuje z pacjentami po kontuzjach, z kobietami w ciąży oraz prowadzi gimnastykę korekcyjna dla dzieci.

Na swoich zajęciach stara się zwrócić uwagę na to, jak ważna jest aktywność fizyczna w profilaktyce bólów kręgosłupa oraz wad postawy. Zajęcia skupiają się na wzmocnieniu oraz uelastycznieniu mięśni odpowiedzialnych za prawidłowa postawę ciała.

"Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu”. ❤️
Tissot

Natalia ma pozytywną energię i ogromną wiedzę - swoim pięknym uśmiechem powita Cię na macie wskakuj!

Twoje plecy Ci podziękują laugh